english czech
Úvod2 arrow Lost Password arrow Kniha "Psychologie souhlasu" - Pjér la Šé´z

Kniha "Psychologie souhlasu" - Pjér la Šé´z

Napsal: Malvína Nálevková
20.02.2016

Vydavatelství Modrá brána vydalo koncem roku 2015 knihu "Psychologie souhlasu" Pjéra la Šé´ze.


Tuto hlubinnou studii, věnovanou bytostnému sjednocení člověka se sebou samým. psal autor  dvacet let. 
Pokud něco může přiblížit smysl této studie, je to tento citát C.G.Junga: "Osobnost je nejvyšší uskutečnění vrozené svéráznosti určité živé bytosti. Realizace osobnosti je činem nejvyšší životní odvahy, absolutního přitakání individuálně jsoucího a činem úspěšného přizpůsobení se univerzálně danému za co možná největší svobody vlastního rozhodnutí. - Individualismus zatím nikdy nebyl svobodným vývojem, nýbrž zůstává nepřirozenou uzurpací, nepřizpůsobenou, impertinentní pózou, která svou prázdnotu často už při nepatrných potížích dokazuje zhroucením." (C.G.Jung - Duše moderního člověka, str. 57.,58.; Brno, Atlantis, 1994)
Studie Psychologie souhlasu se zabývá fenomenologickým zkoumáním názoru, předsudku, bludu, postoje, přesvědčení a dalších energetických uzlů našeho vědomí i nevědomí, které jsou někdy cennými stupni, po kterých postupujeme k vlastnímu poznání. Jindy ovšem mohou působit jako překážky na stejné cestě...
Vyrůstali jsme v tom, že je automatické se vším souhlasit. Vše, co se děje kolem nás se děje na základě našeho souhlasu. Nejdůležitější je souhlas se sebou samým. Pokud souhlasíme sami se sebou, je to to nejpodstatnější. Nacházíme tak bytostné sjednocení.

Knížku možno objednat přímo u vydavatele na

Ukázky z knihy:
Existují velice silné tendence, nasvědčující tomu, že obecný trend je vzdálen nějaké hlubší reflexi, která by brala v potaz také to, co není v přímém dosahu smyslů. Kupříkladu reálné potenciály, obsažené v přítomnosti.
Vlastně je to docela pochopitelné, protože cílevědomá reflexe navazuje na dlouhou dobu nevědomého stavu a zákonitě jako první obnažuje stínovou stránku reflektovaných jevů, takže se zprvu projevuje jako cosi ochromujícího, co namísto přirozené harmonie nabízí spíše vyhlídku dlouhodobé krize.
Stejně tak přicházejí dlouhodobá období latence, která jsou zákonitá, protože teprve během nich probíhá cosi, co lze označit jako proměnu osobnosti. To, že se cosi ochromujícího dostavuje jako okamžitý následek reflexe, samo o sobě většinou stačí, abychom se o nějakou cílevědomou reflexi raději dále nepokoušeli.
Reflexe a zejména sebereflexe se zpočátku vždy ukazují jako to nejméně výhodné. Přitom přirozeně existují ještě další typická nebezpečí.  Přílišná reflexe, dotažená ad absurdum, má například za nutný následek  paranoidní nebo jinak patologické, ochromující stavy.
Nacházet tedy bezpečnou nebo snad předem zaručenou cestu mezi Skyllou ignorance a Charybdou přílišné reflexe se rozhodně nejeví jako nejsnadnější úkol.

Poslední úprava: 23.02.2016

MALVERN knihkupectví

Adresa: kavárna Božská lahvice, Italská 13, Praha 2 Vinohrady. Otevřeno  pondělí - sobota od 10 do 22 hodin.
Kompletní nabídka knih též na e-shopu www.malvern.cz

Kontakt: , tel. 724 245 245.

Související odkazy

Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2018 Elxis.org. All rights reserved.